Südasuvine Uitro sääre matk 11. juulil kell 12.00

11. juulil kell 12.00 ootan Teid umbes 4-kilomeetrisele matkale Uitro säärele.  Matkame läbi pika ja põneva ajalooga Neeme küla Ihasalu poolsaare tipus olevale alati üllatusi täis Uitro säärele. Tutvume nii kauni looduse kui põnevate ajaloojälgedega ning naudime lihtsalt mõnusat mere keskel olemist. Kindlasti tutvume sadamaga, kuuleme põnevaid lugusid Neeme meremärkide ja siinsete söögikohtade ajaloost ning palju muud põnevat.

Kuna enamus matkast toimub tuulisel ja kivisel kallasrajal, pange jalga matkajalatsid ning riietuge ilmale sobivalt. Kindlasti võtke kaasa joogipudel.

Matk kestab umbes 3 tundi ja maksab täiskasvanule 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€, perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.

Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.

Palun andke oma tulekust eelnevalt teada kadri.prants@gmail.com või tel 56935275.

Pärast matka on võimalik keha kinnitada Neeme Pood&Kohvikus või restoranis Ruhe.

Loodusvaatluste maraton 2021

Loodusvaatluste maraton on kord aastas juunikuus toimuv 24-tunnine harrastusteaduse sündmus, mis kutsub inimesi loodust märkama ja kohatud liikidest teada andma. Loodusvaatluste maratoni korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldaja on portaal Linnuvaatleja.

Olen tänavu ühe avaliku vaatlusala registreerinud ka Neeme külas Harjumaal. Vaatlusala asub Lühitneeme maaninal Kadakaranna elamupiirkonnas. Alale pääseb Kivineeme 12 ja 16 vahel asuvat rada pidi (jalgsi). Kaugemalt tulijad võivad parkida Kivineeme 16 ja 11 vahele tänava äärde. 

Vaatlusi saab teostada 12. juunil alates kella 12st kuni 13. juunil kella 12ni. 
Vaatlemise juhised leiate aadressilt https://elurikkus.ee/lvm .
Vajadusel saab abi ja tuge ka minult. Olen koos mõningase valiku teatmeteostega kohal
12. juunil kell 16-19 ja kell 21-22 ja 
13. juunil kell 6-8 

Lisainfo tel 5693 5275  või kadri.prants@gmail.com

Kevadine kivimatk Neemes 30. mail kl 11.00

Küllap on enamus meist kivisel rannal jalutades ikka neid klaasjalt läbikumavaid, enamasti piimvalgeid kivikesi otsinud. Need tunduvad otsekui vääriskividena! Vahel on neid suuremaid, vahel väiksemaid, aga seekord tahan teile näidata suurimat, mille mina leidnud olen. Seda juba taskusse ei pista, vaatamiseks tuleb ise kohale minna. Rannal oli see kivi niivõrd ammu, et nüüd tuleb temani jõudmiseks läbi kohati märjavõitu ja metsiku metsaaluse minna, seega kummikud tuleks kindlasti jalga panna. Muidugi vaatame möödaminnes ka kõik kevaduudised ja muud kivid metsa alt üle ning lõpuks läheme ikka randa ka, et ise kivikesi otsida. Matka lõpuks on võimalus end hellitada kõige hea ja paremaga ühes Eestimaa kaunimas külapoes – Neeme Pood&Kohvik on kuulus oma imearmsa sisustuse ja võrratu koogileti poolest, kus kõik on kohapeal küpsetatud.

Umbes 5-kilomeetrine matk kestab 3-4 tundi
ja maksab täiskasvanule 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€,
perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.
Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.
Eelregistreerimine kuni 29. maini
kadri.prants@gmail.com või tel 56935275
Kohtade arv on piiratud!

Tule ja teeme koos midagi vahvat!

Palju õnne, Eesti!

Kutsun kõiki Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul omaette ja ohutult perekeskselt meie kaunist loodust nautima ja matkama.

Leia just endale sobiv matkarada (mida metsikum, seda parem) ja tunne rõõmu kõigest, mida loodus ja Eestimaa Sulle pakub.

Ja jaga ka siia Facebooki ürituse lehele kommentaarina üks tore pilt oma matkast – näiteks sini-must-valge vaade või käbidest laotud õnnitlus sünnipäevalapsele või mõni muu tore üllatus.  Võid pildi saata mulle ka meilile kadri.prants@gmail.com

Püsigem terved ja hooligem Eestimaast!

Jalgsimatk Uitro säärele 7. veebruaril kl 12.00

2. veebruaril tähistatakse ülemaailmset märgalade päeva. Sellel puhul toimub ka Eestis Eestimaa Looduse Fondi, Keskkonnaameti ja Eesti Loodusturismi Ühingu eestvedamisel nädala jooksul mitmekesiste ürituste sari.

Kutsun Sind 7. veebruaril kl 12.00 jalgsimatkale Ihasalu poolsaare tipus asuva Uitro sääre kallasradadele.

Matka pikkus on 5-6 km ja kestus umbes 3 tundi. Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.

Riietu ilmastikukindlalt, kindlasti pööra tähelepanu ka jalatsitele, sest kui pole piisavalt külmakraade, võib rajal olla ka kummikuid vajavaid lõike. Vajadusel helista või kirjuta mulle lisainfo saamiseks eelneval päeval.

Võta kaasa oma soe jook, keha saad soovi korral kinnitada pärast matka Neeme Pood&Kohvikus, kus on imeline pagari- ja kondiitrilett kohalike toodetega.

Osalemine 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€,perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.
Kohtade arv on piiratud, palun oma osalemisest eelnevalt teada anda tel 56935275 või kadri.prants@gmail.com.

Palun jälgi jooksvalt ürituse toimumise infot, sest seoses Covid-19 olukorraga võib tulla muudatusi. Kindlasti on kohustuslik maski kandmine ja teised ette nähtud piirangud.

Kohtumiseni!
Kadri

Uusaastapidu

Tänasel jalutuskäigul sündis taas üks väike lookene. Kutsun teidki metsa uusaastapeost osa saama.

 “Kuule, mis sa srvad, kas meil ikka uusaastapidu tuleb?” küsis männivanake oma ammuselt semult, kellega oli juba aastakümneid kõrvuti tuult ja tormi, põudu, paduvihmasid ja lumetormegi trotsitud. “Vot ei tea, jah. Kuuldavasti inimestel pidid tänavu kõik peod ära jääma, mingi kole viirus käib nende seas ringi. Aga meid see ju küll ei tohiks häirida.” vastas teine arupidavalt. “Aga, oota, ma nagu kuuleksin uudiseid puuladvus liikuvat. Sirutan end natuke, kuuleb ehk kiiremini, mida teada antakse…”Selgus, et saabuski uudis metsarahva uusaastapeo toimumise kohta. Ja nii hakkasid kõik ennast kibekiiresti rõõmsa elevusega peoks ehtima. Kes oli omale ettenägelikult alles jätnud mõne suvise vilja, kes osa leherüüst, teised aga kasutasid käepäraseid vahendeid – naabrilt pudenenud okkaid, lund, härmatist või veepiisku. Oli ka neid, kes väiksema sõbra sülle võtsid ja nii koos teineteist täiustasid. Igatahes ilusaks said peo alguseks kõik, nii noored kui ka kõige vanemad ja elevust oli mets täis.

Ja muide, metsapeole on lubatud ka meid, inimesi. Korraldajatel on ainult palve, et käituksime seal kohalike kommete kohaselt – kuulates vaid metsa muusikat, säilitades piduliste kauneid ehteid ja tagades neile rõõmu ja rahu.

Toredat aastavahetust!

Püsige terved, kallid matkasõbrad!

Kuna kuri viirus on kevadega võrreldes veelgi teravamaid hambaid näitama hakanud, peame olema eriti ettevaatlikud ja sellepärast teeme ka ühistele matkamistele vaheaja. Praegusel ajal on kõige ohutum perega või päris üksi matkamas käia.

Üksi matkates on mõnus mõtiskleda ja looduses nähtu üle arutleda, vahel lausa fantaseerida.
Jagan teiega ühte lugu, mis sündis suurest lumeigatsusest ühel minu üksi uitamisel paar nädalat tagasi. Ja samas kutsun teid ka oma toredaid lugusid jagama, sest talvised pimedad õhtud on otsekui loodud muinasjuttude, muistendite, haldjalugude ja toredate seikluste jagamiseks.
Võite oma lood saata mulle meilile kadri.prants@gmail.com ja mina laen nad siia üles. Palun lisage juurde, kas soovite lugu avaldada oma nimega või pseudonüümiga. Ja kui teil on loole lisada ka sobiv isetehtud pilt, on eriti tore.
Aga nüüd siis minu lugu:

Lumelinnu lugu

Lumelind on äärmiselt inimpelglik lind – teda võib ainult haruharva vilksamisi pilvevati sees silmata. Jah, lumelind veedabki oma elu enamasti paksudes valgetes pilvedes. Nagu nimigi ütleb, on tegemist väga külmalembese, tegelikult lausa külma kiirgava tegelasega ja nii veedab ta meie kuumad suved põhjapooluse läheduses virmaliste energiasammastes kümmeldes. Kuid talve lähenedes liigub ka lumelind koos pilvedega meile lähemale. Iga tema võimas tiivalöök külmetab siis pilvedes asuva niiskuse ja see sajab alla maale – vahel õrna lumena, teinekord aga jäiste raheteradena.

Aga tegelikult laskub lumelind vahel ka korraks maale, õigemini veepiiril asuvatele kividele. Kui näed rannas kerge jääkoorikuga kaetud kive, siis just nendel ongi lumelinnud peatunud. Nende peatused on väga lühidad, sest, nagu juba öeldud, on nad väga pelglikud. Kuid peatuda tuleb, sest lumelinnud saavad oma munad muneda ainult vette. Munad on mõnda aega lainte meelevallas ja kui saabub õige hetk, kantakse nad lainte poolt õrnalt kaldale.  Seejärel purustab lumelinnu poeg jäise munakoore kerge nokalöögiga, saputab suled sirgu ja juba kerkibki tiibu lehvitades kiiresti pilvedesse kosuma. Tema lahkumist jäävad märkima vaid jäised kooretükid ja mõni jääkirmega kaetud kivi. Õnnelik, kes neidki näha saab, sest mitte alati ei ole rannas piisavalt külm, et see habras ilu kauaks püsima jääks. Aga kui lumelindudel on olnud hea aasta ning neid lendab meie kohal pilvedes piisavalt palju ja tuuled toovad ka piisavalt külma meie maale, aitavad just nemad meie maa katta mõnusa valge lumevaibaga.

Kosuge kiiresti, armsad lumelinnud – ma nii igatsen valget lumevaipa.

Jääb ära! Mänguline seiklusmatk “November” Neemes 15. novembril kell 12.00

NB! Seoses praeguse keerulise olukorraga jääb matk ära. Püsige terved!

Novembriilmad on just nii heitlikud, nagu “Rehepapis”, aga Sina ära jää toanurka tukkuma. Pane selga iga ilmaga sobivad riided ja jalga niiskuskindlad jalanõud, võta kaasa lustlik meel ning tule väikesele seikluslikule novembrimatkale Neemes 15. novembril kell 12.00.

“Rehepapi” raamatu eelnev meeldetuletamine oleks ehk kasulik nipp. 😉

Matk kestab umbes 3 tundi. Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.

Osalemine maksab 8 eurot ja kuni 12-aastasele lapsele 5 eurot.
Hinnas sisaldub ka kuum supp matka lõpus.
Palun kindlasti oma osalemine registreerida hiljemalt 13. novembriks kadri.prants@gmail.com või tel 56935275, et teaksin toiduga arvestada.

Tule ja teeme koos midagi vahvat!

Kalade rände matk Jägala jõe hoiualal 24. oktoobril kell 12.00

24. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist kalarände päeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu takistusteta voolavate jõgede ja rändekalade tähtsusele.

Sellel puhul  kutsume teid  24. oktoobril algusega kl 12.00  jalgsimatkale Jägala jõe hoiualal. 


Matka peamine teema on Jägala jões leiduvad kalad ja nende rändevõimalused, mida tutvustab Tartu Ülikooli bioloogia magistrant Jürgen Karvak. Täienduseks räägib Jägala Kalateed MTÜ eestvedaja Liivia Mahlapuu Jägala jõe Natura ala taastamisest. Oma rajal tutvume lisaks mitmekesisele loodusele ka põnevate ajalooliste kohtadega, mille osas jagab oma teadmisi matkajuht Kadri Prants matkakorraldusettevõttest Kadriga Koos OÜ.

Alustame ja lõpetame Jägala joa Koogi küla poolses parklas. 

Matk kestab umbes 5 tundi ja  raja pikkus on umbes 10 km, osalemine on tasuta. 

Kohtade arv on piiratud ja osalemine on AINULT EELBRONEERIMISEGA. Palun anna oma tulekust teada hiljemalt 23. oktoobriks kirjutades aadressile  kadri.prants@gmail.com või telefonile 56935275.

Võta kaasa oma matkajook ja väike piknikuamps. Riietu ilmastikukindlalt ja pane jalga niiskuskindlad matkajalatsid.  Kui tunned, et tervis pole päris korras, siis jää kindlasti koju!

#WorldFishMigrationDay
https://www.facebook.com/WorldFishMigrationDay/
https://www.facebook.com/Taastame-J%C3%A4gala-j%C3%B5e-voolu-ja-avame-Linnam%C3%A4e-paisu-kaladele-109874033760817

Väike seenematk Neemes 6. septembril kell 12.00

6. septembril kell 12 teeme Neeme ümbruse metsades väikese seenematka. Tutvume nii söödavate kui mittesöödavate seentega ja kindlasti ka tänavuse aasta seenega. Loomulikult saame näha vaid neid liike, mida loodus meile näidata otsustab, seega korvi täissaamist ma garanteerida ei saa. Aga korv või ämber võta ikka kaasa, samuti väike nuga. Hea oleks ka, kui korvis oleksid mõned kotikesed või karbikesed, et kibedaid ja mahedaid seeni saaks eraldi korjata.

Matk kestab umbes 3 tundi ja
maksab 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€,
perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.

Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.
Kohvikus saab soovi korral pärast matka end ka koogi ja kohviga hellitada.

Riietu ilmastikukindlalt ja pane jalga mugavad ning tugevad matkajalatsid.

Palun anna oma tulekust eelnevalt teada aadressile
kadri.prants@gmail.com või telefonile 56935275.

Tule ja kogu loodusest energiat uue töönädala jaoks!