Mänguline seiklusmatk “November” 28. novembril kl 12.00

Novembriilmad on just nii heitlikud, nagu “Rehepapis”, aga Sina ära jää toanurka tukkuma. Pane selga iga ilmaga sobivad riided ja jalga niiskuskindlad jalanõud, võta kaasa lustlik meel ning tule väikesele seikluslikule novembrimatkale Neemes 28. novembril kell 12.00.

“Rehepapi” raamatu eelnev meeldetuletamine oleks ehk kasulik nipp. 

Matk kestab umbes 3 tundi. Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.

Osalemine maksab 10 eurot ja kuni 12-aastasele lapsele 6 eurot.
Hinnas sisaldub ka kuum supp matka lõpus.
Palun kindlasti oma osalemine registreerida hiljemalt 25. novembriks kadri.prants@gmail.com või tel 56935275, et teaksin toiduga arvestada.

NB! Kuna supisöömine toimub Neeme Pood&Kohvikus, siis on koroonapassi olemasolu vajalik. Ja haigustunnustega jää koju, palun. 

Tule ja teeme koos midagi vahvat!

Põlislooduse päeva matk Jägala jõe kärestikel 23. oktoobril kell 12

23. oktoobril on ülemaailmne põlislooduse päev ja selle tähistamiseks kutsun  Sind kell 12-15 hulkuma ligi 10 aastat paisjärve sügavustes olnud Jägala jõe kärestikel.

Osalejatel avaneb harukordne võimalus näha ja kogeda Eesti kõige haruldasemate kärestike võimsust ja ilu. Tänu sellele, et pais vajab remonti, on kärestikud üle kümne aasta taas nähtaval.

Matk kestab umbes 3 tundi ja maksab täiskasvanule 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€, perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€. Palun registreeri oma osalemine kadri.prants@gmail.com või tel 56935275 ja igasuguste haigusnähtudega jää koju.

(Matkalt saab lahkuda pärast 2. tundi, siis oleme parkla lähedal tagasi. Kes tahab, saab koos giidiga minna paisuni, siis kestab matk 3 tundi. )

Võta kaasa KUMMIKUD. Käime palju mööda paisjärvest paljandunud jõeäärt, kus sissekäidud, tasane rada puudub. Tuleb arvestada mõningaste raskustega mahalangenud puude ja muu risu ületamisel.

Koguneme Jägala-Joa ja Jõesuu külade vahel, kergliiklustee ääres polügoni parkla juures.

Vaata ka teisi põlislooduse päeva matku siit.

Matk Jägala jõe peidus olnud kärestikel (vol 5) 18. septembril kell 12.00

18.septembril kell 12.00 -15.00 toimub giidiga jalutuskäik ligi 10 aastat paisjärve sügavustes olnud Jägala jõe kärestikel. Osalejatel avaneb harukordne võimalus näha ja kogeda Eesti kõige haruldasemate kärestike võimsust ja ilu. Tänu sellele, et pais vajab remonti, ilmuvad hea õnne korral kärestikud kord iga kümne aasta tagant vete sügavustest nähtavale.
Võta kaasa sõbrad, tuttavad ja KUMMIKUD. Käime palju mööda paisjärvest paljandunud jõeäärt, kus sissekäidud, tasane rada puudub. Tuleb arvestada mõningaste raskustega mahalangenud puude ja muu risu ületamisel. Koguneme Jägala-Joa ja Jõesuu külade vahel, kergliiklustee ääres polügoni parkla juures. Peale 2. tundi saab matkalt vajadusel lahkuda, kuna jõuame parklakoha ligidusse. Teised jätkavad matka paisuni, kus räägime paisust, saab näha paisu remonti ja forelle ning lõhesid, kes püüavad paisu veelaske avast üles hüpata.
Matk on osalejatele TASUTA!
Jägala kalateed MTÜ

Jägala jõest ja kaladest räägib: Mark Pahk
Loodusest ja ajaloost räägib: Kadri Prants
Jägala jõe taastamisest räägib: Liivia Mahlapuu

Matk Jägala jõe peidus olnud kärestikel (vol 4) 12. septembril kell 12.00

12.septembril kell 12.00 -15.00 toimub giidiga jalutuskäik ligi 10 aastat paisjärve sügavustes olnud Jägala jõe kärestikel.

Osalejatel avaneb harukordne võimalus näha ja kogeda Eesti kõige haruldasema kärestiku võimsust ja ilu. Tänu sellele, et pais vajab remonti, on kärestikud üle kümne aasta taas nähtaval. (Matkalt saab lahkuda pärast 2.tundi, siis oleme parkla lähedal tagasi. Kes tahab, saab koos giidiga minna paisuni, siis kestab matk 3 tundi. )

Võta kaasa sõbrad, tuttavad ja KUMMIKUD. Käime palju mööda paisjärvest paljandunud jõeäärt, kus sissekäidud, tasane rada puudub. Tuleb arvestada mõningaste raskustega mahalangenud puude ja muu risu ületamisel.

Koguneme Jägala-Joa ja Jõesuu külade vahel, kergliiklustee ääres polügoni parkla juures.
Matk on osalejatele TASUTA!
Korraldaja Jägala kalateed MTÜ, giid Kadri Prants
Jägala jõest ja kaladest räägib: Mark Pahk

Matk Jägala jõe peidus olnud kärestikel vol 3, 4. septembril kell 12.00

4.septembril 12.00 -15.00 toimub giidiga jalutuskäik ligi 10 aastat paisjärve sügavustes olnud Jägala jõe kärestikel.

Osalejatel avaneb harukordne võimalus näha ja kogeda Eesti kõige haruldasema kärestiku võimsust ja ilu. Tänu sellele, et pais vajab remonti, ilmub hea õnne korral kärestik kord iga kümne aasta tagant vete sügavustest nähtavale.


Võta kaasa sõbrad, tuttavad ja KUMMIKUD. Käime palju mööda paisjärvest paljandunud jõeäärt, kus sissekäidud, tasane rada puudub. Tuleb arvestada mõningaste raskustega mahalangenud puude ja muu risu ületamisel.

Koguneme Jägala-Joa ja Jõesuu külade vahel, kergliiklustee ääres polügoni parkla juures.


Matk on osalejatele TASUTA!


Korraldajad: Jägala kalateed MTÜ, Mark Pahk ja Kadri Prants

Jägala jõest ja kaladest räägib: Martin Kesler

Matk Jägala jõe peidus olnud kärestikel 24.08 kl 18.30

Sel teisipäeval toimub giidiga jalutuskäik ligi 10 aastat paisjärve sügavustes olnud Jägala jõe kärestikel. Osalejatel avaneb harukordne võimalus näha ja kogeda Eesti kõige haruldasema kärestiku võimsust ja ilu. Tänu sellele, et pais vajab remonti, ilmub hea õnne korral kärestik kord iga kümne aasta tagant vete sügavustest nähtavale.

Matka korraldame üheskoos Mark Pahk ja Liivia Mahlapuuga, täpsema info leiab Facebooki ürituse lehelt: https://fb.me/e/7ZcBEkKA1 

Võta kaasa sõbrad, tuttavad, KUMMIKUD ja kohtume teisipäeval. Käime palju mööda paisjärvest paljandunud jõeäärt, kus sissekäidud, tasane rada puudub. Tuleb arvestada mõningaste raskustega mahalangenud puude ja muu risu ületamisel.

Koguneme Jägala-Joa ja Jõesuu külade vahel, kergliiklustee ääres polügoni parkla juures.

Matk on osalejatele TASUTA!

Kogunemine kl 18.30 Jägala-Joa ja Jõesuu külade vahel kergliiklustee ääres polügoni parkla juures (59,464885, 25,169171) Kestus umbes 2 tundi.

Südasuvine Uitro sääre matk 11. juulil kell 12.00

11. juulil kell 12.00 ootan Teid umbes 4-kilomeetrisele matkale Uitro säärele.  Matkame läbi pika ja põneva ajalooga Neeme küla Ihasalu poolsaare tipus olevale alati üllatusi täis Uitro säärele. Tutvume nii kauni looduse kui põnevate ajaloojälgedega ning naudime lihtsalt mõnusat mere keskel olemist. Kindlasti tutvume sadamaga, kuuleme põnevaid lugusid Neeme meremärkide ja siinsete söögikohtade ajaloost ning palju muud põnevat.

Kuna enamus matkast toimub tuulisel ja kivisel kallasrajal, pange jalga matkajalatsid ning riietuge ilmale sobivalt. Kindlasti võtke kaasa joogipudel.

Matk kestab umbes 3 tundi ja maksab täiskasvanule 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€, perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.

Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.

Palun andke oma tulekust eelnevalt teada kadri.prants@gmail.com või tel 56935275.

Pärast matka on võimalik keha kinnitada Neeme Pood&Kohvikus või restoranis Ruhe.

Loodusvaatluste maraton 2021

Loodusvaatluste maraton on kord aastas juunikuus toimuv 24-tunnine harrastusteaduse sündmus, mis kutsub inimesi loodust märkama ja kohatud liikidest teada andma. Loodusvaatluste maratoni korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldaja on portaal Linnuvaatleja.

Olen tänavu ühe avaliku vaatlusala registreerinud ka Neeme külas Harjumaal. Vaatlusala asub Lühitneeme maaninal Kadakaranna elamupiirkonnas. Alale pääseb Kivineeme 12 ja 16 vahel asuvat rada pidi (jalgsi). Kaugemalt tulijad võivad parkida Kivineeme 16 ja 11 vahele tänava äärde. 

Vaatlusi saab teostada 12. juunil alates kella 12st kuni 13. juunil kella 12ni. 
Vaatlemise juhised leiate aadressilt https://elurikkus.ee/lvm .
Vajadusel saab abi ja tuge ka minult. Olen koos mõningase valiku teatmeteostega kohal
12. juunil kell 16-19 ja kell 21-22 ja 
13. juunil kell 6-8 

Lisainfo tel 5693 5275  või kadri.prants@gmail.com

Kevadine kivimatk Neemes 30. mail kl 11.00

Küllap on enamus meist kivisel rannal jalutades ikka neid klaasjalt läbikumavaid, enamasti piimvalgeid kivikesi otsinud. Need tunduvad otsekui vääriskividena! Vahel on neid suuremaid, vahel väiksemaid, aga seekord tahan teile näidata suurimat, mille mina leidnud olen. Seda juba taskusse ei pista, vaatamiseks tuleb ise kohale minna. Rannal oli see kivi niivõrd ammu, et nüüd tuleb temani jõudmiseks läbi kohati märjavõitu ja metsiku metsaaluse minna, seega kummikud tuleks kindlasti jalga panna. Muidugi vaatame möödaminnes ka kõik kevaduudised ja muud kivid metsa alt üle ning lõpuks läheme ikka randa ka, et ise kivikesi otsida. Matka lõpuks on võimalus end hellitada kõige hea ja paremaga ühes Eestimaa kaunimas külapoes – Neeme Pood&Kohvik on kuulus oma imearmsa sisustuse ja võrratu koogileti poolest, kus kõik on kohapeal küpsetatud.

Umbes 5-kilomeetrine matk kestab 3-4 tundi
ja maksab täiskasvanule 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€,
perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.
Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.
Eelregistreerimine kuni 29. maini
kadri.prants@gmail.com või tel 56935275
Kohtade arv on piiratud!

Tule ja teeme koos midagi vahvat!

Palju õnne, Eesti!

Kutsun kõiki Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul omaette ja ohutult perekeskselt meie kaunist loodust nautima ja matkama.

Leia just endale sobiv matkarada (mida metsikum, seda parem) ja tunne rõõmu kõigest, mida loodus ja Eestimaa Sulle pakub.

Ja jaga ka siia Facebooki ürituse lehele kommentaarina üks tore pilt oma matkast – näiteks sini-must-valge vaade või käbidest laotud õnnitlus sünnipäevalapsele või mõni muu tore üllatus.  Võid pildi saata mulle ka meilile kadri.prants@gmail.com

Püsigem terved ja hooligem Eestimaast!