Jääb ära! Mänguline seiklusmatk “November” Neemes 15. novembril kell 12.00

NB! Seoses praeguse keerulise olukorraga jääb matk ära. Püsige terved!

Novembriilmad on just nii heitlikud, nagu “Rehepapis”, aga Sina ära jää toanurka tukkuma. Pane selga iga ilmaga sobivad riided ja jalga niiskuskindlad jalanõud, võta kaasa lustlik meel ning tule väikesele seikluslikule novembrimatkale Neemes 15. novembril kell 12.00.

“Rehepapi” raamatu eelnev meeldetuletamine oleks ehk kasulik nipp. 😉

Matk kestab umbes 3 tundi. Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.

Osalemine maksab 8 eurot ja kuni 12-aastasele lapsele 5 eurot.
Hinnas sisaldub ka kuum supp matka lõpus.
Palun kindlasti oma osalemine registreerida hiljemalt 13. novembriks kadri.prants@gmail.com või tel 56935275, et teaksin toiduga arvestada.

Tule ja teeme koos midagi vahvat!

Kalade rände matk Jägala jõe hoiualal 24. oktoobril kell 12.00

24. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist kalarände päeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu takistusteta voolavate jõgede ja rändekalade tähtsusele.

Sellel puhul  kutsume teid  24. oktoobril algusega kl 12.00  jalgsimatkale Jägala jõe hoiualal. 


Matka peamine teema on Jägala jões leiduvad kalad ja nende rändevõimalused, mida tutvustab Tartu Ülikooli bioloogia magistrant Jürgen Karvak. Täienduseks räägib Jägala Kalateed MTÜ eestvedaja Liivia Mahlapuu Jägala jõe Natura ala taastamisest. Oma rajal tutvume lisaks mitmekesisele loodusele ka põnevate ajalooliste kohtadega, mille osas jagab oma teadmisi matkajuht Kadri Prants matkakorraldusettevõttest Kadriga Koos OÜ.

Alustame ja lõpetame Jägala joa Koogi küla poolses parklas. 

Matk kestab umbes 5 tundi ja  raja pikkus on umbes 10 km, osalemine on tasuta. 

Kohtade arv on piiratud ja osalemine on AINULT EELBRONEERIMISEGA. Palun anna oma tulekust teada hiljemalt 23. oktoobriks kirjutades aadressile  kadri.prants@gmail.com või telefonile 56935275.

Võta kaasa oma matkajook ja väike piknikuamps. Riietu ilmastikukindlalt ja pane jalga niiskuskindlad matkajalatsid.  Kui tunned, et tervis pole päris korras, siis jää kindlasti koju!

#WorldFishMigrationDay
https://www.facebook.com/WorldFishMigrationDay/
https://www.facebook.com/Taastame-J%C3%A4gala-j%C3%B5e-voolu-ja-avame-Linnam%C3%A4e-paisu-kaladele-109874033760817

Väike seenematk Neemes 6. septembril kell 12.00

6. septembril kell 12 teeme Neeme ümbruse metsades väikese seenematka. Tutvume nii söödavate kui mittesöödavate seentega ja kindlasti ka tänavuse aasta seenega. Loomulikult saame näha vaid neid liike, mida loodus meile näidata otsustab, seega korvi täissaamist ma garanteerida ei saa. Aga korv või ämber võta ikka kaasa, samuti väike nuga. Hea oleks ka, kui korvis oleksid mõned kotikesed või karbikesed, et kibedaid ja mahedaid seeni saaks eraldi korjata.

Matk kestab umbes 3 tundi ja
maksab 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€,
perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.

Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.
Kohvikus saab soovi korral pärast matka end ka koogi ja kohviga hellitada.

Riietu ilmastikukindlalt ja pane jalga mugavad ning tugevad matkajalatsid.

Palun anna oma tulekust eelnevalt teada aadressile
kadri.prants@gmail.com või telefonile 56935275.

Tule ja kogu loodusest energiat uue töönädala jaoks!

Augustimatk palumännikute vahel 22. augustil kell 13.00

22. augustil kell 13 ootan Sind Neeme-Ihasalu-Kaberneeme teeristis. Lähme matkame natuke suvelõpu männikutes. Olenevalt ilmast näeme kas liblikaid või seeni, aga pohli ja mustikaid kohe kindlasti.

Lisaks mõnusa looduse nautimisele saame teada, mis kummaliste ehitiste varemeid Ihasalu-Kaberneeme tee ääres näha võib ja mis tee see üldse on.  Ja siis läheme veelgi kaugemale minevikku ning uurime, miks Ihasalu rand rootslastele hästi tähtis koht on olnud.

Matkaraja pikkus on umbes 7 km, liigume nii radadel kui metsaalusel pinnasel.
Palun riietu ilmale vastavalt ja pane jalga mugavad matkajalatsid. Päikeselise ilmaga on vajalik peakate ja võta kindlasti kaasa pudelitäis joogivett.

Matk kestab umbes 3 tundi ja maksab täiskasvanule 5€,
kuni 12-aastasele lapsele 2€, perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.

Pärast matka saab soovi korral minna ujuma ja päevitama lähedalasuvasse Punakivi randa või keha kinnitama Neeme külla, kus on lausa 3 eriilmelist suurepärast söögikohta.

Tule ja naudi suvemõnusid Ihasalu poolsaarel!

Lisainfo ja registreerimine kadri.prants@gmail.com või tel 56935275

Ülevaade juuni- ja juulikuistest üritustest

6.-7. juunil toimus kolmas üle-eestiline loodusvaatluste maraton. Registreerisin ühe avaliku vaatlusala ka Neemes. Lisaks minule jõudis alale vaatlema veel üks loodushuviline pisut kaugemalt naabruskonnast. Aitäh, Jüri! Kahepeale läks meie poolt sellelt väikeselt alalt kirja 155 vaatlust 138 erinevast liigist (osasid küll päris liigini määrata ei õnnestunud). Minu jaoks olid kindlalt põnevaimad leiud karmiinleevike linnuriigist, suur merevaiklane tigude hulgast ja haisev jooksjarohi (kuna taim veel ei õitsenud, oli tema määramisega parasjagu peamurdmist). Jüril õnnestus tegelikult ka metskitse näha, aga kuna see vaatlus jäi registreeritud ala piiridest napilt välja, ei pääsenud ta kahjuks ka meie ala liikide nimekirja.

27. juunil toimus suvematk palumännikute vahel. Paraku otsustas ilmataat just selleks päevaks kuumakraanid lahti keerata ja mõned registreerunud matkalised otsustasid viimasel hetkel tervise huvides matkast loobuda. Väga mõistlik otsus, sest 30-kraadises kuumuses võib kõike juhtuda. Siiski matk päris ära ei jäänud, üks vapper matkaline tuli kohale ja koos läbisime planeeritud rajast suurema osa. Tõsi, natukene ikka lühendasime rada, sest kuumus väsitas parasjagu. Ja loomulikult oli parim osa seekord matka peamine sihtpunkt, sest punkris sees oli mõnusalt jahe.

19. juulil käisime ja vaatasime taaskord üle Neeme küla vaieldamatu pärli ehk Uitro sääre. Seekord oli ilm matkamiseks täpselt paras ja Harjumaa erinevatest nurkadest kokku tulnud seltskond lausa suurepärane. Leidsime, et rannas juba nälga ei jää, aga Uitro sääre päris viimane tipp jäi seekord meie poolt vallutamata, sest seal toimus parasjagu isaste kühmnokk-luikede vahel piirivaidlus ja pidasime targemaks neid mitte segada. See-eest saime parajast kaugusest nautida seda suurepärast vaatemängu.

25. juulil toimus grupile broneeritud matk Rammu saarele. Kuna eelnev öö ja hommik olid olnud veel väga sajused ja merigi veel üsna kõrge lainega, õnnestus meil nautida peaaegu inimtühja saart, nägime vaid ühte paati kaugemasse randa saabumas. Aga laine kõrgus meie mõnusalt suurt paati ei takistanud ja on juba teatud tõde, et kui mandril sajabki, on Rammu saarel ikka ilm ilus, ning ei pidanud me selles ka seekord pettuma. Suur tänu toredale matkaseltskonnale ja suur tänu laevakapten Antile!

Pildid leiab “Mis olnud” lehelt (võib-olla väikese hilinemisega, sest suvel on nii palju õues toimetamist, et arvuti juurde on keeruline jõuda). Nautigem suve kuniks teda jagub!

Südasuvine Uitro sääre matk 19. juulil kell 12.00

19. juulil kell 12.00 ootan Teid umbes 4-kilomeetrisele matkale Uitro säärele.  Matkame läbi pika ja põneva ajalooga Neeme küla Ihasalu poolsaare tipus olevale alati üllatusi täis Uitro säärele. Tutvume nii kauni looduse kui põnevate ajaloojälgedega ning naudime lihtsalt mõnusat mere keskel olemist. Kindlasti tutvume sadamaga, kuuleme põnevaid lugusid Neeme meremärkide ja siinsete söögikohtade ajaloost ning palju muud põnevat.

Kuna enamus matkast toimub tuulisel ja kivisel kallasrajal, pange jalga matkajalatsid ning riietuge ilmale sobivalt. Kindlasti võtke kaasa joogipudel.

Matk kestab umbes 3 tundi ja maksab täiskasvanule 5€, kuni 12-aastasele lapsele 2€, perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.

Alustame ja lõpetame Neeme Pood&Kohviku ees.

Palun andke oma tulekust eelnevalt teada kadri.prants@gmail.com või tel 56935275.

Pärast matka on võimalik keha kinnitada lausa mitmes eriilmelises söögikohas – valikus on nii Neeme Pood&Kohvik, Wana Kala Kõrts kui ka restoran Ruhe ning suvine La Bottega pop-up restoran Ruhe rannamajas.

Suvematk palumännikute vahel 27. juunil kell 12.00

27. juunil kell 12 ootan Sind Neeme-Ihasalu-Kaberneeme teeristis. Lähme matkame natuke suvistes männikutes. Kui päikest jagub, näeme kindlasti ka liblikaid.

Lisaks mõnusa looduse nautimisele saame teada, mis kummaliste ehitiste varemeid Ihasalu-Kaberneeme tee ääres näha võib ja mis tee see üldse on.  Ja siis läheme veelgi kaugemale minevikku ning uurime, miks siinne rand rootslastele hästi tähtis koht on olnud.

Matkaraja pikkus on umbes 7 km, liigume nii radadel kui metsaalusel pinnasel.
Palun riietu ilmale vastavalt ja pane jalga mugavad matkajalatsid. Päikeselise ilmaga on vajalik peakate ja võta kindlasti kaasa pudelitäis joogivett.

Matk kestab umbes 3 tundi ja maksab täiskasvanule 5€,
kuni 12-aastasele lapsele 2€, perele (2 täiskasvanut+lapsed) 12€.

Pärast matka saab soovi korral minna ujuma ja päevitama lähedalasuvasse Punakivi randa või keha kinnitama Neeme külla, kus on lausa 3 eriilmelist suurepärast söögikohta.

Tule ja naudi suvemõnusid Ihasalu poolsaarel!

Lisainfo ja registreerimine kadri.prants@gmail.com või tel 56935275

Loodusvaatluste maraton 2020

Loodusvaatluste maraton on kord aastas juunikuus toimuv 24-tunnine harrastusteaduse sündmus, mis kutsub inimesi loodust märkama ja kohatud liikidest teada andma. Loodusvaatluste maratoni korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldaja on portaal Linnuvaatleja.

Olen tänavu ühe avaliku vaatlusala registreerinud ka Neeme külas Harjumaal. Vaatlusala asub Lühitneeme maaninal Kadakaranna elamupiirkonnas. Alale pääseb Kivineeme 12 ja 16 vahel asuvat rada pidi (jalgsi). Kaugemalt tulijad võivad parkida Kivineeme 16 ja 11 vahele tänava äärde. 

Vaatlusi saab teostada 6. juunil alates kella 12st kuni 7. juunil kella 12ni. 
Vaatlemise juhised leiate aadressilt http://loodusfestival.ee/lvm .
Vajadusel saab abi ja tuge ka minult. Olen koos mõningase valiku teatmeteostega kohal
6. juunil kl 12-15 ja kell 21-22 ning 7. juunil kl 7-8.

Lisainfo tel 5693 5275  või kadri.prants@gmail.com

Natuke uudiseid

Eriline eriolukord on nüüdseks seljatatud, aga siiski tuleb olla ettevaatlik, et viirus meid uue lainena ei tabaks. Sellepärast on parem suurtele koosviibimistele siseruumides eelistada veel pikka aega pigem looduses liikumist.

24. mail tähistasime üle-euroopalist kaitsealade päeva ja Lahemaa Turismiühingu eestvedamisel liitus suure matkaüritusega palju kohalikke giide.
Eestis toimus kokku 37 kaitsealal 65 üritust, millel osales 700 inimest . Osalejate arv oleks ilmselt suuremgi olnud, kui eriolukorrast tulenevad piirangud poleks takistanud. Nii juhtus ka, et meie väikese Jägala jõe hoiuala matkale olid lubatud kümme kohta juba ammu enne matkapäeva broneeritud.

Alustasime oma jalgsimatka Jägala joa äärest ja käisime 5 tunni jooksul tutvumas Jägala jõe hoiualaga. Et üheks põhiteemaks on praegusel ajal elurikkus, otsustasime oma matka jooksul üle lugeda ka kõik teele jäänud õitsejad (v.a. kõrrelised) ja leidsime neid kokku lausa 61 erinevat liiki. On selline eriline kevad, et korraga õitsesid nii viimased paiselehed ja sinililled kui ka esimesed piibelehed ja isegi sirelid. Nautisime tõeliselt vaheldusrikast ja jõe sügavast orust tingitud muutliku reljeefiga matkarada, aga arutlesime palju ka hoiuala olukorra üle. Puhkepausil turgutas matkalisi kohalikus Neeme Pood&Kohvikus küpsetatud quiche, mis ohtralt kiidusõnu pälvis. Aitäh kõigile vapratele matkalistele, teiega oli tõeliselt tore!

#ParksForHealth #kaitsealad

Kaitsealade päeva matka pilte näeb “Mis olnud” galeriist. Samast leiab ka tänavuse aasta eelmiste matkade pildid. Jaanuaris ja veebruaris saime veel reaalselt matkata, aga järgmised matkad toimusid juba virtuaalselt minu Facebooki kodulehel. Suur tänu kõigile, kes ka neist matkadest osa võtsid!

Matk Jägala jõe hoiualal 24. mail kell 12.00

24. mail kell 12  tähistame Euroopa kaitsealade päeva ja teeme pikema (kuni 9 km ja kuni 5 tundi)  jalgsimatka Jägala jõe hoiualal.

Alustame ja lõpetame Jägala joa Koogi küla poolses parklas.

Lisaks kaunile ja väga mitmekesisele loodusele jääb meie teele mitmeid põnevaid ajaloolisi kohti ja Laulumäe kivi nime kandev hiidrahn, millele, uskuge või mitte, mahub laulma terve kooritäis inimesi.

Võta kaasa oma matkajook, soolase ampsu eest väikesel matkapiknikul hoolitseb Neeme Pood&Kohvik.

Riietu ilmastikukindlalt ja pane jalga mugavad ja tugevad matkajalatsid.

Matk kestab umbes 5 tundi ja maksab 10€, kuni 12-aastasele lapsele 5€. Ürituse eest tasumisel palun eelistada pangaülekannet (a/a nr EE161010220277462225, Kadriga Koos OÜ).

Kohtade arv on piiratud ja osalemine on AINULT EELBRONEERIMISEGA. Palun anna oma tulekust teada hiljemalt 21. maiks kirjutades aadressile  kadri.prants@gmail.com või telefonile 56935275.

Seoses eriolukorraga palun arvesta, et matkal kehtivad riiklikult kehtestatud reeglid ja kui tunned, et tervis pole päris korras, siis jää kindlasti koju.

#ParksForHealth  #kaitsealad