Suviseid tegemisi

Suvi on kiirelt möödumas nagu suvedel ikka kombeks on olnud. Nii on ka minul märkamatult kuhjunud palju vahvaid üritusi, mis seni kajastamata on. Aga lõpuks olen “Mis olnud” lehele üles laadinud valiku pilte neist üritustest. Mõne sõnaga neist ka lähemalt:

8. juunil toimus Rootsi-Kallavere külamuuseumis meie valla giidide ühisprojekti “Matkakevad Jõelähtme vallas” pidulik lõpetamine. Tublimad matkadel osalejad said meeneid, jagasime tänusõnu, maiustasime puuviljadega ja kirsiks tordil oli väike matk-ekskursioon Rootsi-Kallavere külas ja rikkalike väljapanekutega ülipõnevas muuseumis. Kes sinna veel sattunud ei ole, võtke kindlasti plaani!

14. juunil kutsusin osalema Loodusvaatluste maratonil. Meile lähimaist vaatluspunktidest pakkus mulle huvi Putukaväil Tallinnas – mis koht see selline küll olla võib? Paraku seekord minuga liitujaid siit kodukülast polnud ja sõitsin üksi kohale. Putukaväil on tore roheline ja üsna metsik oaas keset suuri maju, mis on linnarahva poolt tõesti üsna aktiivses kasutuses. Loodusmuuseum oli kohapeal korraldanud sisuka näituse ja sellega tutvumise järel andsin ka oma panuse määrates ära ja sisestades vastavasse portaali üle 30 erineva liigi (peamiselt muidugi oma lemmikuid – taimi).

28. juunil käisime üsna arvuka seltskonnaga Uitro säärel suveõhtut nautimas. Muuseas lugesime üle kühmnokk-luige pisipere, otsisime üles jaani-õnne(heina), maiustasime metsmaasikatega ja võrdlesime vana ning uut reeperit. Seekord kuulus matka programmi ka piknik kaunis rannalähedases eraaias, kus muuseas sai üksipulgi läbi arutatud karikakarde teema – et mis neist “kanapersetest” siis on karikakar ja mis hoopis härjasilm või kesalill.

28. juulil oli taaskord ülipalav päev ja meie matkamas. Väike metsa- ja rannamatk oli mõnus, sest hämar sarapikualune andis leevendavat varju ja pisikese pikniku pidasime lausa jalgupidi merevees. Siiski jäi sellest kuumuse leevendamiseks väheks ja nii sukeldusimegi peale Neeme uue rannateega tutvumist lõpuks kõik merre. Meie neljajalgne kutsikaohtu matkaline sai isegi esimest korda tõelise ujumisega hakkama.

18. augustil võtsime aga ette pikema matka ümber Jägala jõe. No tegelikult muidugi mitte ümber kogu jõe – seda juba ühe päevaga ei teeks. Liikusime jõe ühelt kaldalt teisele üle Suka silla ja Linnamäe tammi. Tükikese Jõelähtme jõge haukasime samuti oma ringi sisse, ületades ka kolmanda – Koila vesiveski kõrval kulgeva – silla.
Ilm oli suviselt suurepärane ja seltskond mõnus. Kuna marsruut oli üsna pikk, osales meie pisim, 4-aastane matkaline emaga vaid mõnes nö kontrollpunktis ja vahepeal toimetasid nad omi asju. Ka nii võib, sest meie matkad ongi just sellised, nagu hetkeolukord kujuneb. 

Sellised olid meie suvised tegemised. Tänan veel kord kõiki matkadel osalejaid – teieta neid mõnusaid elamusi ei oleks! Pilte näeb, nagu juba ka mainisin, “Mis olnud” lehelt ja minu Facebooki kodulehelt. Septembri tegemiste kohta tuleb info lähiajal, aga kui soovid ainult oma seltskonnaga ja kuhugi konkreetsesse kohta matkata, on alati võimalik minuga kokku leppida kirjutades või helistades. Tule ja teeme koos midagi vahvat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *