Natuke uudiseid

Eriline eriolukord on nüüdseks seljatatud, aga siiski tuleb olla ettevaatlik, et viirus meid uue lainena ei tabaks. Sellepärast on parem suurtele koosviibimistele siseruumides eelistada veel pikka aega pigem looduses liikumist.

24. mail tähistasime üle-euroopalist kaitsealade päeva ja Lahemaa Turismiühingu eestvedamisel liitus suure matkaüritusega palju kohalikke giide.
Eestis toimus kokku 37 kaitsealal 65 üritust, millel osales 700 inimest . Osalejate arv oleks ilmselt suuremgi olnud, kui eriolukorrast tulenevad piirangud poleks takistanud. Nii juhtus ka, et meie väikese Jägala jõe hoiuala matkale olid lubatud kümme kohta juba ammu enne matkapäeva broneeritud.

Alustasime oma jalgsimatka Jägala joa äärest ja käisime 5 tunni jooksul tutvumas Jägala jõe hoiualaga. Et üheks põhiteemaks on praegusel ajal elurikkus, otsustasime oma matka jooksul üle lugeda ka kõik teele jäänud õitsejad (v.a. kõrrelised) ja leidsime neid kokku lausa 61 erinevat liiki. On selline eriline kevad, et korraga õitsesid nii viimased paiselehed ja sinililled kui ka esimesed piibelehed ja isegi sirelid. Nautisime tõeliselt vaheldusrikast ja jõe sügavast orust tingitud muutliku reljeefiga matkarada, aga arutlesime palju ka hoiuala olukorra üle. Puhkepausil turgutas matkalisi kohalikus Neeme Pood&Kohvikus küpsetatud quiche, mis ohtralt kiidusõnu pälvis. Aitäh kõigile vapratele matkalistele, teiega oli tõeliselt tore!

#ParksForHealth #kaitsealad

Kaitsealade päeva matka pilte näeb “Mis olnud” galeriist. Samast leiab ka tänavuse aasta eelmiste matkade pildid. Jaanuaris ja veebruaris saime veel reaalselt matkata, aga järgmised matkad toimusid juba virtuaalselt minu Facebooki kodulehel. Suur tänu kõigile, kes ka neist matkadest osa võtsid!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *