Aprilliuudised – mis olnud ja mis tulemas

Kivimatk. Möödunud pühapäeval käisime mõnusa väikese seltskonnaga Neemes kivimatkal. Nautisime ilusat ilma, uurisime kõiki teele jäävaid rahne ja rahnukesi, mõõtsime metsasügavustesse peitunud suure rahnu ümbermõõduks lausa 20 meetrit, leidsime erilise valge rahnu alla peidetud varanduse ja loomulikult imetlesime ka muid väikesi loodusimesid verevast karikseenest kuni udupehmete haavaurva-ussikesteni. Meie matka väike pildigalerii on nähtav siit. Aga kui ise ka kivimatkast osa saada tahate, võite selle oma seltskonnale tellida või oodata järgmise selleteemalise avaliku matka toimumist.

Kostivere karstiala. Esmaspäeval käisid kaks kohalikku matkajuhti – Liis Truubon Siiliokas MTÜ-st ja mina – üht suuremat Jõelähtme valla vaatamisväärsust ehk Kostivere karstiala kevadise suurveega laialikantud sodist puhastamas. See oli jätk juba laupäeval toimunud talgutele, kus osales rohkem vallarahvast. Lisaks sodile leidsime ka muud põnevat, vaadake lähemalt mu selleteemalisest blogipostitusest. Looduses käies hoidke ikka prügikott taskus, et teele jäävaid prügisid üles korjata ja uskuge, loodus tänab teid selle eest imeliste kohtumistega!


Matkakevad Jõelähtme vallas. Jõelähtme valla tunnuslause ütleb: „Aja lugu elab siin“. Millised need lood siis on? Selleks, et oma kodukandist rohkem teada saada, kutsume teid 13. aprillist kuni 7. juunini osalema projekti Matkakevad Jõelähtme vallas matkadel.
Kohalike giidide juhendamisel tutvustatakse Jõelähtme valla elanikele ja õpilastele jalgsi-, jalgratta- ja bussimatkadena erinevaid ajaloolisi ja looduslikke vaatamisväärsusi.
Projekt on saanud rahastuse Jõelähtme vallavalitsuselt ja matkakevade lõpetamine toimub Rootsi-Kallavere Küla Muuseumis, kus aktiivsemaid osalejaid tunnustame Jõelähtme teemaliste meenetega.
Huvilisi tuuritavad Liis Truubon, Kadri Prants, Tiia Välk ja Kersti Lepik.
Kõigi toimuvate matkade kohta leiab infot Facebooki lehelt Matkakevad Jõelähtme vallas.

Jalgsimatk Uitro säärele. Kohe järgmise minu poolt korraldatud matkana selles sarjas ootangi Teid juba sel pühapäeval, 21. aprillil, kell 11 Neeme Pood&Kohviku ees, et minna koos Uitro säärele hulkuma. Uitro säär on pikk ja kõver Ihasalu poolsaare tipp, kus lisaks kividerohkele rannale näeme Neeme kunagist tuletorni ja suurt lõhutud rahnu, kuhu oli kinnitatud selle eelkäija, Neeme esimene tulepaak. Loomulikult näeme ja kuuleme ka lugusid teiste teele jäävate Neeme küla põnevate kohtade kohta. Tulge ja nautige kevadisi pühi keset imelist loodust ja maalilist küla!
Oleks väga soovitav, kui registreeriksite oma osaluse 20. aprilli õhtuks, kirjutades aadressile kadri.prants@gmail.com või helistades/sõnumit saates telefonile 56935275. Aga kui tõepoolest tekib matkasoov alles viimasel minutil, siis tulge ikka kohale, sest maha ei jäeta kedagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *