Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Bussimatk Jägala joalt Uitro säärele

May 11, 2019 @ 12:00 - 17:00

Siiliokas MTÜ ja Kadriga Koos OÜ kutsuvad teid projekti Matkakevad Jõelähtme vallas bussimatkale Jägala joalt Uitro säärele 11. mail kell 12-17.
Läheme ja otsime üles põnevad kohad, mis jäävad kõigile tuntud Jägala joa taha, Ihasalu poolsaarele. Tutvume loodus-, ajaloo- ja pärandkultuuri vaatamisväärsustega, mida siiakanti jääb rohkesti, alates sadade miljonite aastate vanustest nautiloididest Jägala jõe põhjal kuni uusimate ehitisteni kaunis Neeme külas päris Ihasalu poolsaare tipus. Kindlasti ei jää nägemata ka Jägala joa, Jõesuu ja Ihasalu külad, Linnamägi koos elektrijaamaga ning palverännuteele jääv põneva looga Birgitta rist koos pühitsetud allikaga. Aga põnevat on siin veel palju-palju rohkem. Giidideks on Liis Truubon ja Kadri Prants.
Matkamist on üsna palju, aga vahepeal saab natuke ka bussis jalgu puhata ja tempo on meil lapsesõbralik. Riietuge ilmale vastavalt (kihiliselt) ja pange jalga mugavad matkajalatsid. Võtke kaasa meelepärane amps pikniku tarbeks ja pisut raha (või pangakaart) enda hellitamiseks ühes Eestimaa kaunimas külapoes – Neeme Pood&Kohvik on kuulus oma imearmsa sisustuse ja võrratu koogileti poolest, kus kõik on kohapeal küpsetatud.
Matk algab kell 12.00 ja lõppeb orienteeruvalt kell 17.00 Jägala joa Koogi küla poolses parklas. Osalustasu on täiskasvanule 10€ ja lapsele (kuni 12-aastasele) 5€. Võimalus tasuda nii sularahas kui ülekandega.
Kuna kohtade arv bussis on piiratud, palume kindlasti oma osalus eelnevalt registreerida telefonil 56935275 või kadri.prants@gmail.com.

Details

Date:
May 11, 2019
Time:
12:00 - 17:00